Můj příběh

Mojí velkou vášní je výroba svíček a mýdel, které se věnuji 20 let.
Velmi ráda inspiruji ostatní ke tvoření voňavých,
originálních, jedinečných drobností.
S radostí předávám ostatním mé rady, tipy a návody, jak vyrobit svíčky či mýdla, díky nímž to zvládneš i ty.

Chceš si také vyrobit svíčku? Mám pro tebe návody v eBooku ZDARMA 7 tipů na výrobu svíčky aneb jak využít zbylý vosk.

Můj příběh - kdo jsem?

Jmenuji se Radka Drhová. Jsem nadšenou lektorkou výroby svíček a mýdel. Šťastnou maminkou devítileté dcerky a dvanáctiletého syna. Naplno se věnuji mé vášni. Ráda objevuji nové techniky. Baví mě vymýšlet a tvořit originální, jedinečné, voňavé drobnosti, kterými obdarovávám rodinu a své přátele. Mám radost, že je mé vlastnoručně vyrobené dárky vždy potěší a u srdce zahřejí.

Proč svíčky a mýdla jednoduše nekoupím?

S vlastnoručně vyrobenou svíčkou či mýdlem dávám druhým i kus sebe. Vyrábím svíčky a mýdla, která jsou originální nejen svým nápadem, ale i zpracováním a v obchodech se nedají koupit.

Mé začátky

Od mala jsem se zajímala o ruční práce a moc ráda tvořila. Za to jsem dnes vděčná babičce. S oblibou jsem v televizi sledovala pořady zaměřené na tvoření. V jednom z nich lektorka ukazovala, jak si doma vyrobit vonnou, gelovou svíčku.

Jelikož s oblibou zkouším nové věci, navíc to vypadalo snadně a líbila se mi představa zapálit si vlastnoručně vyrobenou svíčku, koupila jsem si v hobby marketu plastový kyblíček, ve kterém byla gelová hmota, pár knotů, ampulky s vůní a barvou.

Dle uvedeného návodu jsem se pustila do díla a moje první svíčka byla na světě. Měla jsem obrovskou radost a byla na sebe pyšná. Tím odstartovala má výroba gelových svíček pro mé nejbližší a přátele.

Na radost z vlastnoručně vyrobeného, voňavého mýdla nezapomenu

O rok později vysílali v telce, jak si vyrobit doma mýdlo. Byla jsem z toho nadšená, už jsem se viděla v koupelně, jak si myji ruce voňavým, vlastnoručně vyrobeným mýdlem. Tenkrát již bylo pár e-shopů pro kutily a tak jsem si objednala potřebný materiál. Netrvalo dlouho a v koupelně vonělo moje první, vlastnoručně vyrobené mýdlo.

Šťastné období

Jelikož výroba svíček i mýdel není časově náročná, věnovala jsem se těmto koníčkům i při zaměstnání. Po příchodu domu z práce jsem se s radostí pustila do tvoření. Byl to pro mě relax, příjemné odreagování od každodenních starostí a povinností.

Časem k mé roli dcery a manželky přibyla nová role maminky. Když byl syn větší, společně jsme si užívali zábavné tvoření při výrobě mýdel i svíček. O několik let později i s dcerkou.

Proč mám ten pocit?

V období, kdy mi skončila rodičovská dovolená a já se vrátila zpět do práce na pozici administrativní asistentky, jsem neměla na své koníčky tolik času, jak bych si přála. Po práci jsem byla unavená a už mi nezbyla energie číst knihy o výrobě svíček a mýdel, které se mi hromadily v knihovně, které jsem si s nadšením kupovala. Většinou jsem je jen prolistovala a založila na stranách, co chci vyzkoušet až… až…

Uvnitř duše mě štvalo, že to neustále odkládám. Chtěla jsem vyzkoušet nové, složitější techniky. Moc jsem si přála umět vyrobit řezanou svíčku, jenže to je už pro zkušenější svíčkaře.

I přes obavy nadešel čas jít za svými sny

O čtyři roky později mi došlo, že je na čase udělat změnu. Vždyť tohle není život, který chci žít. Já chci dělat práci, která mě baví, činí šťastnou, radostnou, pro kterou ráno vesele skáču z postele.

První pro mě nejtěžší krok

Udělala jsem pro mě jedno z nejtěžších rozhodnutí a i v této nelehké době „covidové“ jsem k 1.3.2021 opustila zaměstnání i přes strach, kterému jsem poděkovala, přejmenovala ho na respekt a šla za svojí touhou. Nyní prohlubuji svojí kreativitu, veškerý svůj čas věnuji tvoření a vzdělávání. Knihy nejen, že jsem přečetla, ale co je důležitější, pustila jsem se podle nich do akce.

Denně vyrábím svíčky, mýdla. Na našem trhu stále přibývají nové materiály. Objevuji jejich vlastnosti, různě je kombinuji, osvojila jsem si i náročnější techniky. Získala jsem zkušenosti, díky nímž vím, kterých chyb se vyvarovat, aby byl výrobek bez vad.

Své znalosti, dovednosti předávám dále, jelikož vím, že lidí, kteří si chtějí vyrobit svíčku či mýdlo přibývá a většinou netuší jaký je postup, co vše potřebují.

Sepsala jsem návod na výrobu GELOVÉ SVÍČKY ke stažení ZDARMA zde

Dále jsem vytvořila eBooku ZDARMA  7 tipů na výrobu svíčky aneb jak využít zbylý vosk. Zde jsem sepsala postupy, podělila se o inspiraci s ostatními, kteří stejně jako já před lety, chtějí vědět, jak si vyrobit svíčku.

Chceš také mou podporu, inspiraci? Připoj se do facebookové uzavřené skupiny zde mezi HAND MADE NADŠENCE svíček a mýdel.

Ze srdce ti přeji, abys také zažil/a ten skvělý pocit z vlastnoručně vyrobené svíčky či mýdla.

S láskou

Radka